Jste zde

Domů

Aktuality

Novinky, aktuality, zpravodajství z Klubu českých turistů


Ivo Fík Dokoupil: České značky učí Ukrajince chodit do hor. České turistické značení je nejlepší na světě a měli bychom ho vyvážet, stejně jako třeba pivo. I proto Češi na Zakarpatské Ukrajině budují turistické trasy, které mají do chudé oblasti přitáhnout cestovatele a dát místním lidem práci, říká koordinátor projektu Ivo Dokoupil.

Obrázek uživatele admin

V sobotu 23. března 2019 byla na Hradišťském vrchu u města Kaplice slavnostně otevřena nová rozhledna. Kaplice tak získává další turistickou atrakci, která by měla do regionu přilákat návštěvníky, kteří doposud mohli spatřit krajinu Novohradských hor pouze z rozhledny na Slabošovce a Kraví hoře. 

Obrázek uživatele admin

Turisrtický závodTuristické závody – Cena za přínos

Posílám fotky Toma Fúska a minireportík.   

Předání ceny Za přínos pro Turistické závody za rok 2018 proběhlo na ústředí Asociace TOM v Roztokách dne 14. března 2019. 

Z rukou předsedy Rady Turistických závodů Zdeňka Vejrosty jí převzal pan Tomáš Novotný – předseda Asociace TOM a pan Vratislav Chvátal – předseda Klubu českých turistů. 

Obrázek uživatele admin

Vyhodnocení dotazníku členů KČT týkající se chat Klubu českých turistů

Obrázek uživatele admin

Správa TANAP navrhla zpřísnění návštěvního řádu Tatranského národního parku které značně omezí volný pohyb turistů, horolezců, skialpinistů i dalších návštěvníků Tater...

Obrázek uživatele chvatal

Do nového roku 2019 vykročil náš časopis TURISTA s některými novinkami – časopis je rozšířen o další stránky, nová je koncepce, ceny časopisu a dále se zavedou zvýhodněné ceny předplatného pro členy KČT. Nová koncepce, stejně jako nové ceny časopisu pro členy KČT byly vyhlášeny a odsouhlaseny již na dubnové celostátní konferenci KČT. Rozšířený časopis nyní vychází v rozsahu 76 stran vč. obálky, koncepční úpravy začaly číslem 1–2/2019.

 
Obrázek uživatele admin

Okolo stovky účastníků se postavilo v sobotu 19. ledna 2019 na start 42. ročníku Valašské padesátky na lyžích.

Obrázek uživatele admin

Český olympijský výbor uzavřel novou pojistnou smlouvu na pojištění úrazu od 1. února 2019 s Pojišťovnou VZP, a.s., IČO 271 16 913, která je dceřinou firmou Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Pojistná smlouva má číslo 131 000 1770.

Obrázek uživatele admin

Hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu přilákaly v roce 2018 5,5 milionu návštěvníků. Nejnavštěvovanějšími objekty byly zámky Český Krumlov, Lednice a Hluboká. 

Obrázek uživatele admin

Tematický turistický odznak Rozhledník vydaný KČT Škoda Plzeň, dnes KČT, odbor První plzeňský

Obrázek uživatele admin

Ohlasy na KČT a TURISTA v médiích

Obrázek uživatele admin

Ve dnech 21. až 24. února 2019 se na pražském holešovickém výstavišti roztočí jeden z nejvýznamnějších cestovatelských veletrhů – HOLIDAY WORLD 2019. V neděli 24. února mají členové KČT po předložení členského průkazu vstup zdarma.

Obrázek uživatele admin

Vzpomínka na uplynulých 6 ročníků Festivalu turistických amatérských filmů a fotografií 2013-2018 - 2. února 2019 od 16 hodin v multikině Golden Apple Cinema ve Zlíně​

 
Obrázek uživatele admin

Ústředí KČT hledá finanční a mzdovou účetní 

1. Evropské zimní turistické dny. Podle informací organizátorů lze ubytování zvolit individuálně či provést rezervaci přes organizátory akce. V nabídce je několik pochodů pěších, na sněžnicích či na běžkách krásnou zasněženou krajinou rakouských Tyrol. 

Obrázek uživatele admin

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy