Jste zde

Domů » Členství

Přihláška do KČT a ALPENVEREIN.CZ

1. Společné členství KČT + Rakouský Alpenverein ÖAV

Alpenverein.cz

Od roku 2016 se členové KČT mohou za zvýhodněných podmínek stát členy Rakouského Alpenvereinu. Rakouský Alpenverein, sekci Innsbruck, v Česku zastupuje ALPENVEREIN.CZ. Členové KČT tak mohou využívat širokou paletu výhod, které členství v Alpenvereinu nabízí.

Členství v ÖAV zahrnuje výhodné celoroční a celosvětové cestovní pojištění včetně záchranných a pátracích akcí, repatriací zraněných, odpovědnosti za škody a to i při provozování horských sportů (lezení, via ferraty, lyžování, skialpinismus a další) za výhodnějších podmínek, než běžně poskytují české pojišťovny.

K dalším výhodám patří až 50% sleva na ubytování v Alpách na horských chatách ÖAV a u nás doma slevy při nákupu vybavení na volnočasové aktivity v přírodě v mnoha prodejnách outdoorového vybavení po celé republice. 

V zastoupení vyřizujeme členství a pojištění v Alpském klubu sekce Praha–Innsbruck.


Klub českých turistů

2. Členství pouze v KČT

Pokud chcete být členem v některém odboru, účastnit se jeho akcí, případně v něm pracovat a podílet se např. na přípravě akcí, máte tyto dvě možnosti:

  1. vyhledejte nejbližší odbor (nebo odbor, ve kterém chcete pracovat) a vstupte přímo do něj (kontakty najdete v oblastním dělení KČT), budete muset vyplnit a odevzdat klasickou papírovou přihlášku (pdf)
  2. kontaktujte sekretáře nejbližší oblasti KČT (kontakty najdete v oblastním dělení KČT).

Přihláška do KČT
klikněte na přihlášku pro stažení v PDF

Klub českých turistů


3. Přihláška elektronickou cestou – internetové odbory KČT

Pokud vám jde především o členství a nechcete se účastnit klubové činnosti, přihlaste se do tzv. internetového odboru. Můžete si vybrat jeden ze čtyř internetových odborů:

aktualizováno 12. ledna 2018 (webmaster)

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy