Jste zde

Domů

Podmínky členství v KČT

Nový členský průkaz KČT

Jak se stát členem KČT

Členem Klubu českých turistů se může stát každý, kdo souhlasí se stanovami KČT a kdo se přihlásí v některém ze základních článků - odborů KČT. Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT. Členský příspěvek je dán součtem příspěvků pro ústředí (viz tabulka níže *), oblast a odbor.

Od roku 2016 je zavedeno tzv. strukturované členství v kategoriích Základní, Rozšířené a TOP. Liší se výší příspěvků a poskytovanými výhodami. Viz tabulka níže.

Pokud se rozhodnete stát členy Klubu českých turistů, máte několik možností:

 1. Vyhledejte nejbližší odbor (nebo odbor, ve kterém chcete pracovat) a vstupte přímo do něj (kontakty najdete v seznamu odborů KČT), budete muset vyplnit a odevzdat klasickou papírovou přihlášku.
 2. Kontaktujte sekretáře nejbližší oblasti KČT (kontakty najdete v oblastním dělení KČT).
 3. Pokud vám jde především o členství a nechcete se účastnit klubové činnosti, přihlaste se do tzv. internetového odboru.
 4. Máte-li zájem o společné členství v Rakouském alpském turistickém klubu (Alpenverein / ÖAV) a KČT, můžete se přihlásit online přímo na našich stránkách. Cena členství je dána součtem členství ÖAV a KČT se slevou 80 Kč.

Odkaz

Členské příspěvky do KČT

Celkový členský příspěvek je dán součtem příspěvků pro ústředí (viz tabulka níže), oblast a odbor.

Výše příspěvků pro jednotlivé oblasti a odbory KČT se liší a přesnou hodnotu (a výslednou částku) vám sdělí v odboru, do kterého se přihlašujete.

TYP
ČLENSTVÍ

Členský příspěvek – ústředí č. Členské výhody / Bonusy
Junior Dospělý Senior
ZdP
Rodina TOM   Vyšší stupeň obsahuje bonusy nižších stupňů

Základní
 

90

150

90

300

20*)

1 členský průkaz KČT se slevami Eurobeds a Sphere
2 úrazové pojištění člena
3 slevy na jízdné od ČD (IN karty a Km banka)
4 slevy na vybraných akcích KČT
5 slevy na mapy KČT
6 příspěvky a slevy na ubytování na chatách KČT

Rozšířené
 

480

540

480

690

410

7 roční předplatné časopisu Turista
8 sleva 50% na konkrétní výstroj (např. triko, bunda)

TOP
 

1260

1370

1300

1470

1220

9 poukázka na 1 libovolnou mapu KČT zdarma
10 1 turistický průvodce SaD zdarma
11 Předplatné časopisu Lidé a Hory
12 dárek – konkrétní turistická potřeba (např. nůž)

   *)  Členský příspěvek platí pro všechny TOMíky.

Výhody členství v KČT

Slevový systém Eurobeds a Sphere

Slevy na produkty a služby od partnerů turistického slevového systému Eurobeds uplatňují členové KČT na platný členský průkaz KČT.

Slevy na ubytování

Na základě předložení průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (tj. platným členským průkazem) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30 až 70 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech na území ČR, na Slovensku, v Rakousku v německém Bavorsku – podrobnosti.

Slevy na dopravu

Kilometrická banka ČD (sešitek s kupóny na 2000 km ujetých vlakem ve 2. třídě). ČD jí prodávají za 2200 Kč. Klub českých turistů přispívá svým členům na nákup Kilometrické banky používané k cestám na turistické akce 200 Kč. Tuto slevu může každý člen KČT čerpat maximálně 2x ročně. Slevu proplácí členům oblastní sekretariáty.

Další možnost je pořízení IN karty ČD (v roce 2018 za stejných podmínek, jako loni). Podrobnosti o slevách (výši 100 až 300 Kč podle typu IN karty) vám poskytnou na vybraných pokladnách Českých drah nebo je získáte na Oblastních sekretariátech KČT. Podrobnosti na našem webu nemůžeme zveřejnit, mají k němu přístup i nečlenové KČT.

Čtěte článek Nové tarify od 1. září 2018

Viz též informace o slevovém systému Eurobeds.

Časopis Turista

Člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA (vychází 10x ročně, z toho dvě dvojčísla). V tomto časopise je vždy spousta zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí.

Soubor map KČT

Mapy KČT

Všechny vydané tituly zelené edice map se pro členy KČT dají koupit za mimořádně výhodné ceny přímo na e-shopu společnosti TRASA (vydavatel map) trasa.shop5.cz,v turistickém Infocentru pražské oblasti KČT v Praze 2, u regionálních prodejců, a na oblastních sekretariátech KČT, pokud si je nechávají posílat.

S platným členským průkazem můžete získat slevu při nákupu turistické mapy KČT ve výši cca 20% oproti běžné prodejní ceně. Podrobnosti o prodeji se slevou členům KČT

Slevy na startovném

Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokáží platnou legitimací.

Pojištění členů

Centrálně jsou pojištěni jen metodičtí pracovníci KČT (vedoucí a cvičitelé) a značkaři.

Pro ostatní členy platí úrazové pojištění Českého olympijského výboru, které Klub českých turistů jako člen ČOV využívá.
Je uzavřeno s pojišťovnou KOOPERATIVA pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, IČO 471 16 617. Pojistná smlouva má číslo 4950050842 – viz podrobnosti.

Směrnice 

 • SMĚRNICE KČT ORG 3/2016 – Členské příspěvky a členství v KČT
  naleznete v Datovém skladu KČT, ve složce »Směrnice a metodické listy/ORG 3«

aktualizováno 12. ledna 2018 (webmaster)

  Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

  Generální partner

  Lesy České republiky a.s.

           Partneři

            HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

            Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

  Hlavní partneři

  Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
  Alpine Pro

           Partnerské spolky

            Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
          Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

  Partnerské instituce, organizace a firmy

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

  WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

  Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy