Jste zde

Domů

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy Klubu českých turistů


 

Kdo by je neznal. Čtvero turistických značek, díky kterým máme v Česku a na Slovensku nejdokonalejší systém a nejhustší síť turistického značení pro pěší turistiku. Letos tomu bude úctyhodných 130 let, kdy byla vyznačena první turistická trasa. A slaví i časopis Turista, jedno z nejstarších periodik v Čechách.

 
Obrázek uživatele admin

Tisková zpráva 13. května 2015: Již čtvrtý měsíc probíhají rozsáhlé rekonstrukční práce na beskydské horské turistické chatě Prašivá, které mají za cíl tuto jedinečnou historickou dřevěnou chatu vzkřísit a zase uvést do provozu tak, aby dále mohla důstojně sloužit veřejnosti a hlavně turistům.

Obrázek uživatele admin

V sobotu 28. března 2015 se konala Celostátní konference Klubu českých turistů. Do Prahy se sjelo 71 delegátů ze všech krajů ČR, aby ve Slovanském domě, ve stejném sále, ve kterém byl Klub českých turistů před 25 lety obnoven, vzpomenuli tohoto výročí, zhodnotili svou činnost za rok 2014 a připravili se na rok 2015.

Obrázek uživatele admin

Praha, 26. ledna 2015: Oblasti Klubu českých turistů připravují konference, kde turisté zhodnotí svou dosavadní činnost.

Obrázek uživatele admin

Praha, 31. prosince2014: Klub českých turistů vydal celostátní Kalendář turistických akcí na rok 2015.

Obrázek uživatele admin

Praha, 19. listopadu 2014: Klub českých turistů otevřel již desátou bezbariérovou turistickou trasu pro handicapované. V Kunratickém lese byla slavnostně otevřena již desátá stezka zbudovaná pro vozíčkáře v rámci projektu Klubu českých turistů „Turistika pro všechny“.

Obrázek uživatele admin

Praha, 20. října 2014: Před zimou stavba Bezručovy chaty probíhá nad očekávání dobře a rychle.

Obrázek uživatele admin

Ve středu 10. září 2014 se konalo další jednání v rámci projektu „Turistikou k aktivnímu stáří“ podporovaného Ministerstvem práce a sociálních věcí. Do Prahy se sjeli organizátoři a jejich pomocníci z jednotlivých oblastí ČR, aby se v Klubu českých turistů na Praze 1 navzájem podělili o zajímavé informace z proběhlých i nově připravovaných turistických akcí pro naše aktivní seniory a dozvěděli se nové informace ohledně rozpočtu a podpory dotace na projekt „Turistikou k aktivnímu stáří“.

Obrázek uživatele admin

Praha, 12. září 2014: V sobotu 13. září ve 14 hodin byla ve Svitavách v lese Brand slavnostně otevřena již devátá stezka zbudovaná pro vozíčkáře v rámci projektu Klubu českých turistů „Turistika pro všechny“.

Obrázek uživatele admin

Praha, 6. května 2014: Obnovená turistická značená trasa začíná 2 km za Štěchovicemi u bývalého altánu nad Štěchovickou přehradou, vede přes rozcestí Kolna a končí na břehu Slapské přehrady. Je dlouhá 3,5 km a je vyznačena historickou turistickou značkou, která má prostřední červený pruh o výšce 14 cm a bílé krajní pruhy o výšce 4 cm. Jsou zde rovněž osazeny repliky dřevěných historických turistických směrovek a také informační panely ve stylových stojanech, ze kterých se turisté dozvědí podrobné informace o původní trase včetně historických fotografií.

Obrázek uživatele admin

PRAHA, 5. dubna 2014: V sobotu 5. dubna 2014 se konala volební konference Klubu českých turistů. Do Prahy se sjelo 73 delegátů, aby v hotelu Populus na Žižkově projednali a schválili návrh změny stanov KČT, které nyní odpovídají předpisům nového Občanského zákoníku, zvolili nové vedení, ústřední výbor a ústřední kontrolní komisi KČT.

Obrázek uživatele admin

PRAHA, 20. – 23. únor 2014: Klub českých turistů představil svoje jarní aktivity na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2014.

Obrázek uživatele admin

Klub českých turistů prezentoval své hlavní aktivity na Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2014. Ve stánku postaveného ze smrkového dřeva o ploše 100 m2 si tisíce návštěvníků mohly vyzkoušet své znalosti a sportovní dovednosti v soutěžích o zajímavé turistické ceny.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy