Jste zde

Domů

Turistika pro všechny

Trasy pro handicapované

V roce 2008, při příležitosti 120. výročí svého vzniku, založil KČT veřejnou sbírku na podporu turistiky zdravotně handicapovaných spoluobčanů. Z účtu sbírky jsou získané finanční prostředky použity na značení turistických tras pro vozíčkáře. Sbírka pokračovala až do dubna 2011.

Pokud ve svém okolí znáte vhodnou lokalitu pro vytvoření turistické vozíčkářské trasy, obraťte se s touto informací na organizátory KČT (nejlépe e-mailem na adresu kct@kct.cz), kteří učiní potřebné kroky, aby zamýšlená trasa mohla být vyznačena turistickými značkami.

Sbírka pokračuje stále. Od roku 2015 jsou kromě značení tras pro vozíčkáře využity získané prostředky také pro bezbariérové úpravy v chatách KČT.

Partneři projektu:

    Oborová zdravotní pojišťovna   Ministerstvo pro místní rozvoj  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Otevření 14. vozíčkářské trasy v Českých Budějovicích

Obrázek uživatele admin

30. září 2017 byla otevřena nová, již třináctá vozíčkářská trasa KČT v okolí Sanatoria Klimkovice u Ostravy.

Obrázek uživatele admin

28. října 2016 otevření okružní trasy pro vozíčkáře K Černému Nadýmači

Obrázek uživatele admin

Slavnostní otevření okružní stezky pro vozíčkáře rozhledna Bára – Kočičí hrádek

Obrázek uživatele admin

Otevření desáté bezbariérové trasy pro vozíčkáře dne 19. listopadu 2014 nepřálo počasí...

Obrázek uživatele chvatal

V sobotu 13. září ve 14 hodin byla ve Svitavách v lese Brand slavnostně otevřena již devátá stezka zbudovaná pro vozíčkáře v rámci projektu Klubu českých turistů „Turistika pro všechny“.

Obrázek uživatele admin

KČT vybudoval od r. 2009 již osm bezbariérových značených turistických tras pro vozíčkáře...

Obrázek uživatele chvatal

V pořadí již sedmá bezbariérová turistická trasa pro vozíčkáře byla slavnostně otevřena v pátek 13. září 2013 v areálu rehabilitačního ústavu v Kladrubech u Vlašimi.

Obrázek uživatele chvatal

Členové odboru KČT ve Vizovicích nezahálejí a nabízejí turistiku opravdu pro všechny...

Obrázek uživatele chvatal

Klub českých turistů otevřel s podporou svých partnerů další bezbariérovou stezku pro vozíčkáře.

Obrázek uživatele chvatal

I handicapovaní lidé mohou vyrazit do královéhradeckých lesů na výlet...

Obrázek uživatele admin

3. trasa pro vozíčkáře vv rámci projektu Turistika pro všechny - Olympijský okruh IVV v Plzni - byla otevřena 3. dubna 2011 .

Obrázek uživatele admin

Ve čtvrtek 19. srpna 2010 byla v rámci projektu Turistika pro všechny otevřena nová značená trasa pro vozíčkáře v Chlumu u Třeboně, osada Lutová.

Obrázek uživatele admin

Jednou z prvních možností využití značené trasy pro vozíčkáře je trasa Mariánským údolím na okraji Brna. Začátek i konec trasy je na parkovišti a konečné autobusu MHD č. 45 Mariánské údolí v Líšni.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy