Jste zde

Domů

VYSTUP NA SVŮJ VRCHOL

Motto: Poznejme nové vrcholy a přispějme tím na Bezručovu turistickou chatuVystup na svůj vrchol aneb podpoř i ty obnovu Bezručovy chaty na Lysé hoře

Charakter a cíle akce

Akce je plánována jako dlouhodobá, celoklubová a celoplošná na celém území ČR.

Akce byla zahájena na Pochodu za posledním puchýřem 2012 v Plzni.

Akce navazuje na úspěch a dobré zkušenosti z akce Voda ze střechy Evropy (v letech 2010 a 2011)

Tato akce by měla:

  • uspořádáním co největšího počtu akcí vést k prokázání jednoty Klubu
  • dlouhodobě přinést vznik nových akcí
  • otevřít novou dlouhodobou soutěž v KČT
  • pomoci vybrat významný příspěvek turistů na novou Bezručovu chatu na Lysé hoře

Bezručova chata - únor 2015
Bezručova chata - únor 2015

Na turistické akci, zařazené mezi akce "Vystup na svůj vrchol"(v kalendáři akcí označených zvláštním piktogramem/ikonkou) vyberou pořadatelé akce jeden (nebo i více) vrchol, pro který nechají vyrobit speciální vrcholové razítko. Účastníci pochodu mohou získat toto razítko za příspěvek 10,- Kč na Bezručovu chatu.

Pravidla soutěže Vystup na svůj vrchol

Akce “Vystup na svůj vrchol“ úspěšně končí třetí rok a stala se mezi turisty oblíbenou. Aby bylo možno i nadále získávat odznaky, je akce „Vystup na svůj vrchol“ prodloužena na další tři roky, tedy do konce roku 2018. Pravidla budou pro další období upravena a zjednodušena takto:

1. Jsou zrušena trvale umístěná razítka a pokladničky na chatách a vrcholech, především kvůli velké administrativní náročnosti. Pokud odbory KČT se budou o razítko a pokladničku příslušně starat, mohou je na chatě nebo vrcholu ponechat.

Vystup na svůj vrchol2. Pořadatelé akcí budou mít zařazení mezi akce „VnV“ vyznačeny v kalendáři akcí zvláštním piktogramem/ikonkou.

3. Pořadatelé pochodů VnV mohou nadále využívat razítka, která mají vyrobena. Nová razítka je možno objednat na ústředí KČT a náklady na jejich výrobu budou pořadateli přeúčtovány (200 Kč na jedno razítko vč. poštovného).

4. Za otištění razítka do záznamníku vybírá pořadatel pochodu částku 10 Kč, kterou po skončení pochodu zasílá jako dar na financování Bezručovy chaty.

5. Odznaky se získávají za dosažení počtu razítek v záznamníku:

V 1. stupni 20. razítek
V 2. stupni 25 razítek
V 3. stupni 30 razítek
V 4. stupni 30 razítek
V 5. stupni 30 razítek

6. Barva razítka již nehraje roli, rozhodující je počet dosažených vrcholů v jednom stupni:

Pro jeden stupeň odznaku se bude razítko z jednoho vrcholu počítat pouze jedenkrát
V následujícím stupni můžete mít stejné razítko použito znovu

7. Vyplněné záznamníky, předložené pro získání jednoho stupně, není možno použít pro získání jiného stupně.

8. Při prokázání nároku na zisk určitého stupně, je odznak vydán za částku 35 Kč.

9. Odznaky se vydávají vždy v sobotu odpoledne v cíli pochodů, které vyhlásí Sekce pěší turistiky a vždy také na Pochodu za posledním puchýřem. Seznam akcí, kde budou odznaky vydávány, bude uveden na stránce sekce na webu www.kct.cz. Vyplněný záznamník je také možno poslat poštou na ústředí KČT společně s částkou 35 Kč (v poštovních známkách). Odznak přijde poštou.

10. Od roku 2015 je možno si koupit odznak 1. stupně, od roku 2016 odznak 2. stupně a od roku 2017 odznak 3. stupně i bez dosažení počtu razítek za částku 50 Kč. Po zakoupení odznaku bude vyplněný záznamník možno použít pro splnění vyššího stupně.

11. V letech 2016 a 2017 budou vydány další barevné mutace odznaku jako 4. a 5. stupeň. Budou vydávány poprvé vždy na Pochodu za posledním puchýřem. Pro jejich získání bude nutné získat vždy 30 razítek.

12. Každoročně na Pochodu za posledním puchýřem budou vyhlášeny výsledky soutěže pro daný rok v kategorii „Největší počet získaných razítek“ (pro jednotlivce).

Ač již byla Bezručova turistická chata slavnostně otevřena, KČT bude splácet úvěr na její stavbu až do roku 2024. Získané dary budou využity na splácení úvěru.

Ing. Mojmír Nováček, ústředí KČT
Ing. Klára Zezulová, sekce pěší turistiky

Vydávání odznaků

Odznaky vydává Klára Zezulová ze Sekce pěší turistiky vždy v sobotu odpoledne v cíli pochodu na základě záznamníku s dostatečným počtem razítek. Kontakt zezulova@kct.cz

Do konce roku 2018 již odznaky Vystup na svůj vrchol nebudou vyřizovány

Vyúčtování příspěvku na Bezručovu turistickou chatu (BTCH)

Ústředí připravilo formulář (viz výše) na vyúčtování daru na BTCH.

Formulář je umístěn na webu KČT k volnému stažení pro pořadatele akcí.

Vyplněný formulář bude zaslán na ústředí KČT.
Dar bude zaslán na účet č. 43431011 / 0100

 
Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy